KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10134020
nr 1013 4020
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 4 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, bladets mått: 15x23, 2 st. oramade
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 18 januari 2016
kl 20:11:44
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
400 kr
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström